Polish lessons - webinaria

Webinaire
Praktyczne szkolenia online dla nauczycieli języka polskiego jako obcego

Dla nauczycieli języka polskiego jako obcego, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w naszych szkoleniach proponujemy szkolenia online – webinaria. Są one organizowane kilka razy do roku, zaś ich tematyka obejmuje prezentacje wybranych pozycji serii „POLSKI krok po kroku” oraz szczegółowy kurs korzystania z platformy e-polish.eu.

Program webinariów 2017:

 • e-polish.eu w praktyce
  Czy umiesz już w pełni wykorzystać możliwości platformy e-polish.eu? Sprawdź, co potrafisz podczas praktycznych warsztatów z tworzenia ćwiczeń, testów oraz lekcji. Webinarium to przeznaczone jest dla osób, które zetknęły się już z platformą e-polish.eu, lecz wciąż nie do końca wykorzystują jej możliwości. Spotkanie to będzie miało charakter praktyczny. Uczestnicy dostaną określone zadania, które będą realizować pod okiem prowadzącego. Uczestnicy - poprzez zadawane przez nich pytania - będą mieli realny wpływ na program webinarium. Ze względu na charakter szkolenia liczba uczestników jest ograniczona do 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Termin: 06.04.2017 godz. 21:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 8 pm Londyn; 22:00 Kijów, 23:00 Moskwa; 3 pm Nowy Jork)
  Tomasz Stempek
 • Platforma e-polish.eu, krok po kroku. Część II”
  Ile godzin przeznaczasz tygodniowo na sprawdzanie zadań domowych swoich uczniów? Czy nie masz poczucia, że tracisz czas, by skontrolować banalne, automatyzujące ćwiczenia? Przygotuj więc następną pracę domową dla swoich uczniów w e-polish.eu, a portal sprawdzi za Ciebie poprawność końcówek, dopasowanych definicji, wstawionych zaimków... Tobie pozostanie bardziej twórcza część - sprawdzanie opisów ilustracji, esejów i wypracowań.

  Druga część z cyklu warsztatów prezentujących bogate możliwości platformy e-polish.eu. Podczas tej sesji zostaną zaprezentowane:
  a) przygotowywanie testów i zadań
  b) zadawanie studentom prac domowych online

  Termin: 10.04.2017 godz. 21:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 8 pm Londyn; 22:00 Kijów; 23:00 Moskwa; 3 pm Nowy Jork)
  Tomasz Stempek
 • Platforma e-polish.eu, krok po kroku. Część III”
  Z pewnością już niejeden raz wprowadzałeś dopełniacz, aspekt. Uczyłeś, jak pytać o drogę czy prosić o pomoc. Ponieważ trudno przechowywać wszystkie przeprowadzone lekcje, za każdym razem na nowo musisz kompletować i układać wszystkie materiały - z książek, własnych ćwiczeń, podręcznika... Stwórz zatem swoją następną lekcję w e-polish.eu, abyś mógł wrócić do niej, kiedy tylko będzie Ci to potrzebne.

  Trzecia część z cyklu warsztatów prezentujących bogate możliwości platformy e-polish.eu. Podczas tej sesji zostaną zaprezentowane:
  a) przygotowywanie lekcji do wykorzystania na zajęciach w formie tradycyjnej i na tablicach interaktywnych
  b) prowadzenie lekcji indywidualnych online przy wykorzystaniu wirtualnej sali lekcyjnej e-polish.eu.

  Termin: 12.04.2017 godz. 21:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 8 pm Londyn; 22:00 Kijów, Moskwa; 3 pm Nowy Jork)
  Tomasz Stempek
 • Prezentacja serii „POLSKI krok po kroku”
  Iwona Stempek – współautorka serii „POLSKI krok po kroku” zaprezentuje serię i podzieli się swoimi doświadczeniami, jak skutecznie nauczać języka polskiego jako obcego.
  Na koniec sesji przewidziany jest także czas na zadawanie pytań, które pozwolą znaleźć odpowiedzi na problemy, z którymi stykają się Państwo w codziennej pracy lektora jpjo.

  Termin: 02.03.2017 godz. 20:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 7 pm Londyn; 21:00 Kijów, Moskwa; 2 pm Nowy Jork)
  Iwona Stempek
 • Prezentacja serii dla dzieci i młodzieży „POLSKI krok po kroku - junior”
  Iwona Stempek – współautorka serii "POLSKI krok po kroku - junior" zaprezentuje nowoczesny podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Przedstawi jak prowadzić ciekawe, motywujące i pełne humoru lekcje, które zachowują właściwe proporcje między gramatyką, słownictwem oraz doskonaleniem wymowy i umiejętności komunikacyjnych. Zaprezentuje jak id samego początku bazować tylko na języku polskim, by zachęcić młodych ludzi do mówienia i myślenia wyłącznie w tym języku.
  Na koniec sesji przewidziany jest także czas na zadawanie pytań, które pozwolą znaleźć odpowiedzi na problemy, z którymi stykają się Państwo w codziennej pracy lektora jpjo.

  Termin: 02.03.2017 godz. 21:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 8 pm Londyn; 22:00 Kijów, Moskwa; 3 pm Nowy Jork)
  Iwona Stempek
 • Platforma e-polish.eu dla studenta - krok po kroku
  Trzecia część z cyklu warsztatów prezentujących bogate możliwości platformy e-polish.eu. Podczas tej sesji zostanie zaprezentowane w jaki sposób platforma e-polish.eu może być wykorzystywana przez Państwa studentów do samodzielnej nauki i uzupełniania zajęć z lektorem. Przedstawione zostaną najważniejsze narzędzia dla studenta, takie jak: słownik multimedialny z koniugacjami i deklinacjami, komentarze gramatyczne w kilku językach, system zapamiętywania słownictwa, klucz do ćwiczeń.

  Termin: 01.03.2017 godz. 21:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 8 pm Londyn; 22:00 Kijów, Moskwa; 3 pm Nowy Jork)
  Tomasz Stempek

Wymagania techniczne

Aby uczestniczyć w webinarium wystarczy posiadać dostęp do Internetu oraz głośniki z mikrofonem. Obsługiwane są systemy: Windows, Mac OS (konieczne posiadanie JavaScript), iOS oraz Android (konieczne aplikacje GoToMeeting, dostępne bezpłatnie na App Store/Google Play Store).

Zgłoszenia

1. Webinaria są BEZPŁATNE.
2. Każda sesja trwa około 50 minut. Na poszczególne sesje można rejestrować się niezależnie.
3. Aby zarejestrować się należy przesłać swoje imię i nazwisko na adres szkolenia@glossa.pl.
4. Liczba miejsc podczas jednej sesji szkoleniowej to maksymalnie 100 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Vous voulez en savoir plus? Découvrez:

Bożena Madecka
Luksemburg

Bardzo dobre szkolenie, bo koncentruje się na praktycznych aspektach nauczania języka polskiego jako obcego, dominują warsztaty i ćwiczenia oraz uczymy się od nauczycieli z doświadczeniem i wieloletnią praktyką.

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 429 40 51.